Tradícia od roku 2008

Ako rozoznať kvalitnú a spoľahlivú sťahovaciu firmu

Prinášame vám cenné rady ako rozoznať kvalitnú a spoľahlivú sťahovaciu firmu od firmy lacnej iba cenou

Ako rozoznať kvalitnú a spoľahlivú sťahovaciu firmu?

Poradíme vám ako rozoznať kvalitnú a spoľahlivú sťahovaciu firmu

Sťahovanie zažije pravdepodobne každý z nás aspoň jeden krát za život. Pri tejto príležitosti väčšina ľudí zvažuje či sa presťahujú sami alebo si najmú profesionálov. Tu je pár rád, ako rozoznať kvalitnú sťahovaciu službu keď sa rozhodnete pre pomoc profesionálov.

Bezplatná obhliadka

Na stanovenie presnej cenovej ponuky pri väčších objemoch nábytku alebo zložitejšiemu prístupu do objektu je obhliadka nevyhnutná. Seriózna sťahovacia firma by pre vás mala urobiť obhliadku zdarma. V prípade, že je málo času, je možné vypočítať cenu sťahovania na základe menovitého zoznamu nábytku a sťahovaných vecí. V tomto prípade je doležité uviesť naozaj všetok nábytok a objem osobných vecí. Takto sa môže sťahovacia firma na sťahovanie primerane pripraviť a nepredĺži sa čas či nezmení cena sťahovania dodatočne.

Jasné a presné stanovanie ceny sťahovania

Požadujte presnú a jasne zadefinovanú cenu za sťahovanie. Malo by byť jasné ktoré položky ceny sú pevné, ako napríklad samotná práca ľudí alebo preprava, a ktoré položky ceny sa vypočítajú až po sťahovaní, napríklad podľa času trvania ako je stojné auta, alebo demontážne a montážne práce. Overte si, či cena zahŕňa baliace materiály, krabice, či poistenie v prípade poškodenia nábytku pri sťahovaní.

Balenie a baliace potreby

Balenie nábytku a osobných vecí tvorí významnú časť sťahovania vzhľadom na ochranu a bezpečnosť pri prevoze. Nábytok sa bežne balí do ochrannej fólie a osobné veci do kartónových pevných krabíc. Bez profesionálneho a kvalitného zabalenia riskujete zašpinenie alebo poškodenie nábytku či znehodnotenie osobných vecí. Balenie, montáž a demontáž nábytku by mali byť súčasťou portfólia každej profesionálnej sťahovacej služby. Firma vám zväčša môže zapožať krabice niekoľko dní pred sťahovaním, aby ste sa stihli pohodlne a v kľude pobaliť.

Poistenie škôd pri sťahovaní

Bez ohľadu na profesionalitu sťahovacej firmy musíte svoj majetok chrániť. V prípade škody počas sťahovania ktorú zapríčiní sťahovacia firma, máte podľa obchodného zákonníka nárok na náhradu vzniknutej škody. Spoľahlivá firma chráni seba ako aj svojich zákazníkov primeraným poistením škôd. Ak sťahovacia firma nemá poistenie, riskujete že vám škodu nikto nenahradí, prípadne sa budete s firmou naťahovať mesiace či dokonca roky.

Skúsenosti a história firmy

V neposlendom rade, najlepším odrazom skúseností sťahovacej firmy je počet presťahovaných firiem a domácností, referencie od spokojných zákazníkov, a počet rokov na trhu.

© Removals 2015 - All rights reserved.