Tradícia od roku 2008

Ako ušetriť na sťahovaní

Prinášame vám cenné rady ako ušetríte na sťahovaní

Ako ušetríte na sťahovaní

Poradíme vám ako ušetriť na sťahovaní

Sťahovanie bytu alebo kancelárií určite nepatrí k pravidelným činnostiam a preto môže vyvolať stres, či už z organizovania alebo nákladov spojených so zmenou adresy. Lacné sťahovacie služby môžu byť lákavé, no zároveň môžu znamenať aj riziko neprofesionálnej manipulácie alebo iných nástrah, ktoré odhalíte až keď je sťahovacie auto pred vašimi dverami.

Kvalitná sťahovacia služba vám ponúkne okrem samotného sťahovania a prepravy nábytku aj doplnkové služby, ako bezpečné balenie vašich osobných veci, odborné balenie nábytku, či demontáž zariadenia ktoré to vyžaduje. Každá takáto služba znamená dodatočné náklady, ktoré je potrebné zvažovať pri zhodnotení celkových nákladov a ceny za sťahovanie. Tu je zopár tipov ako môžete pri sťahovaní ušetriť:

Balenie osobných vecí

je úkon, ktorý určite zvládne každý. Zároveň získate väčšiu kontrolu nad tým kde máte čo pobalené, a rýchly prístup k veciam, ktoré potrebujete nájsť už na druhý deň po presťahovaní. Na balenie môžete použiť krabice väčšých rozmerov, ideálne viac ako 40cm x 40cm x 40cm. Pobalenie do menších sťahovacích krabíc predlžuje dobu ich nakladania a vykladania a teda aj celkovú cenu sťahovania. Odporúčame krabice vždy vystlať čistým papierom, aby ste svoje veci ochránili pred znečistením alebo znehodnotením. Veľmi užitočné je nalepiť si na každú krabicu informáciu o tom čo obsahuje, a starostlivo ju prelepiť alebo previazať. Veľmi krehké veci môžete zabaliť do novín prípadne textílií, ktoré po sťahovaní ľahko vyperiete.

Balenie nábytku

je veľmi dôležité a musí byť urobené správne, keďže sa sťahovaný nábytok bude pri nosení držať práve za obalový materiál. Skôr ako sa do balenia nábytku pustíte, porovnajte si cenu obalového materiálu s cenou ponúkanou sťahovacou službou, keďže tieto bývajú v maloobchodoch často vyššie. Najlepšie je veľký nábytok rozobrať na čo najmenšie časti, tak aby sa ľahšie nosil a zabránilo sa jeho poškodeniu pri manipulácii. Jednotlivé časti môžete zabaliť do baliacej fólie a prelepiť páskou. Ostré hrany môžete ochrániť hrubšou vrstvou fólie, alebo môžete použiť kartón či iný pevnejší materiál.

Demontáž nábytku

vám tak isto môže ušetriť časť nákladov. Nezabudnite si systematicky odložiť, pobaliť, a označiť všetky malé časti a spojovací materiál. Menšie sáčky so skrutkami alebo inými súčiastkami môžete prilepiť lepiacou páskou na vnútornú stranu nábytku alebo na obalový materiál.

Posledná ale zato rada na nezaplatenie je premyslieť si, či budete všetky vaše veci naozaj ešte potrebovať. Je to otázka, ktorú by si mal položiť pri sťahovaní každý. Sťahovanie je totiž ideálny čas na bytovú očistu. Nesťahujte so sebou veci ktoré už nepotrebujete. Nepotrebné veci zaberú vo vašom novom domove rovnako veľa miesta ako v tom starom. Ak teda túžite po novom nábytku, obsahu šatníka, alebo bytovom doplnku neváhajte a zbavte sa starých vecí ešte pred sťahovaním. Priamou výhodou takejto očisty je nižšia cena sťahovania, keďže sa sťahuje menší objem vecí. Navyše, nepotrebné veci môžete darovať charite alebo ľuďom v núdzi a pomôžete nielen sebe ale aj iným.

Je teda len na vás či vaše sťahovanie bude o niečo lacnejšie alebo pohodlnejšie. Kým sa však pustíte do rozoberania a balenia, overte si koľko vás vyjde táto komfortná výpomoc u vašej sťahovacej

© Removals 2015 - All rights reserved.