Tradícia od roku 2008

Baliace potreby a pomôcky

Prinášame vám cenné rady ako a aké baliace potreby a pomôcky použiť

Baliace potreby a pomôcky

Balenie patrí k dôležitým aspektom sťahovania. Poradíme vám ako a čo baliť.

Pradíme vám s baliacimi potrebami a pomôckami

Krabice

K najdôležitejším baliacim potrebám a zároveň pomôckam na sťahovanie patria bez pochiby krabice. Ideálne na sťahovanie všetkých drobností, kníh, kuchynskej výbavy, kúpeľňovej výbavy. Krabica vám okrem pobalenia vecí za účelom sťahovania umožnuje označenie jej obsahu a popis do ktorej miestnosti jej obsah patrí. Ideálne použiť krabice s dĺžkou jednej strany 40 až 60 cm. Takéto krabice dokážu poňať dostatočné veľké množstvo vecí a zároveň jedna osoba nemá problém s ich manipuláciou. Podľa obsahu možno použiť krabice z troj vrstvej lepenky ktoré pri danom rozmere unesú asi 15-20 kg prípadne krabice z päť vrstvej lepenky ktoré unesú 25-30 kg. Je doležité mať správne nadimenzované krabice a nepreťažovať ich. V opačnom prípade môže dochádzať k ich deformáciám a teda aj poškodeniu obsahu. Taktiež to znemožní ich ukladanie na seba počas balenia, prepravy ale aj vybalovania.

Mechy

Ideálne na presťahovanie oblečenia a všetkých textílií su plastové mechy. Dôvodom je hlavňe jednoduché skladovanie, balenie ale aj manipulácia s nimi. Hrúbka a rozmer mechov sa odvíja iba od potreby a charakteru obsahu

Fólie

Na zabalenie nábytku proti zašpineniu, opotrebeniu prípadne poškodeniu sú ideálne prieťahové fólie. Zabalený nábytok je tak chránený, zároveň spevnený proti deformácii. Pri sťahovaní je možné posúvať zabalený nábytok po podlahe bez poškodenia podlahy alebo nábytku. Na balenie nábytku je ideálna fólia o hrúbke 20 mikrometrov a viac.

Pre balenie porcelánu a skla je vhodná bublinková fólia. Jej plnohodnotnou náhradou sú noviny. Balenie do novín je jednoduchšie ako do fólie vďaka možnosti ručného trhania a faktu že po pokrčení čiastočne držia tvar. Na sťahovanie odporúčame baliť každý krehký kus riadu samostatne.

Bublinkové prípadne iné tlmiace fólie sú vhodné na balenie väčšej elektroniky ako napríklad televízor alebo domáce audio.

Lepiaca páska

Najuniverzálnejším pomocníkom je práve lepica páska s ktorou zalepíte každú krabicu, mech alebo zafóliovanú elektroniku.

© Removals 2015 - All rights reserved.