Tradícia od roku 2008

Sťahovanie bytu alebo domu bez stresu

Praktické informácie o sťahovaní bytov a domov

Praktické informácie o sťahovaní bytov a domov

Praktické informácie o sťahovaní bytov a domov

V našich radách ohľadom sťahovvania sme vám už poradili kedy je vhodné využiť sťahovacie služby profesionálov a kedy to zvládnete sami, ako si vybrať správnu sťahovaciu firmu a ako ušeriť na sťahovaní bytu alebo domu.
V tomto príspevku by sme vám radi napísali o tom na čo všetko by ste mali myslieť ked sťahujete byt alebo dom. Bez ohľadu na to či sa sťahujete sami alebo si objednáte pomoc profesionálov treba pri sťahovaní myslieť na nasledovné.

Zmena bydliska je stres

Bez ohľadu na to či ste viac domácky alebo zcestovaný typ človeka, sťahovanie bytu alebo domu je stresujúci zážitok. Dajte si časovú rezervu na všetko čo nie je 100% vo vaších rukách. Ak sa sťahujete do bytu ktorý sa práve rekonštruuje, počítajte so sklzom v dokončení. Ak čakáte prevod vlastnícky práv vášej novej nehnuteľnosti, počítajte s oneskorením. Niekoľko dňová rezerva vo vašom pláne vám ušetrí stres v prípade, že nejde všetko podľa očakávaní.

Pobalenie osobných vecí pred sťahovaním

Je veľmy ťažké odhadnúť koľko osobných vecí máte v byte, v ktorom bývate dlhšiu dobu. Obvykle reálne množstvo odhalíte až pri sťahovaní. Preto sa začnite baliť niekoľko dní pred samotným sťahovaním bytu. Vďaka tomu získaťe lepší prehľad o tom koľko osobných vecí sa vo vašom byte nachádza. Včasné a nestresujúce pobalenie bytu vám zároveň prinesie čas na kvalitnejšie pobalenie a vytriedenie nepotrebných vecí. Pokiaľ je vaša rodina v byte zabývaná, považujeme balenie 1 - 2 dni pred sťahovaním za nedostatočné.
Kedže sa väčšine z nás nepodarí veci po sťahovní bytu vybaliť nasledujúci deň, je systematické roztriedenie vecí pri balení do označených krabíc neoceniteľnou pomocou. Velmi praktické je aj osobytné pobalenie šatstva a potrieb na použitie v najbližších dňoch, čo vám umožní fungovať po presťahovní bez nutnosti vybalovat všetko ihneď.

V prípade otázok sa neváhajte obrátiť na nás. Radi vám poradíme.
© Removals 2015 - All rights reserved.